AGATA - Lubomierz
powrt na stron gwn nocleg,kwatera,pensjonat - Lubomierz. Powrt na stron gwn

Jesteś 11904
gościem
na naszej stronie


Zwierzęta Karkonoszy

W Karkonoszach żyje koło 40 gatunków ssaków.  Te największe to jeleń, sarna oraz mufon sprowadzony w nasze góry z Włoch. W jaskiniach można spotkać kilkanaście gatunków nietoperzy. Góry Karkonosze to również raj dla ptaków, występuje ich tu 150 gatunków, więc nie sposób wszystkich wymienić. Wśród 17 gatunków gadów i płazów warto wspomnieć o  salamandrze oraz wężach  – zaskroniec zwyczajny oraz jadowita żmija zygzakowata. 
Udziela się zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie oraz modyfikowanie tego dokumentu zgodnie z warunkami GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation; bez niezmiennych sekcji, bez treści umieszczonych na frontowej lub tylnej stronie okładki. Kopia licencji załączona jest w sekcji zatytułowanej GNU Licencja Wolnej Dokumentacji.
GNU Licencja Wolnej Dokumentacji.
Przyczyną wyginięcia wielu gatunków jest ekspansja człowieka, zatrucie środowiska, występujące dawniej w Karkonoszach martwe lasy, oraz od XIX wieku rozwój turystyki, powstające liczne pensjonaty oferujące noclegi w Karkonoszach , spowodowały że już nie można w tych  górach spotkać dawniej licznie tu występujących wilków, niedźwiedzi, rysi i żbików. Dlatego tak ważne jest aby nie schodzić z wytyczonych szlaków aby nie zakłócać spokoju zwierząt. 


Karkonosze dla bogatych | 

Copyright 2000 - 2021 | Zaloguj | Karkonosze dla burżuazji